در چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک چه گذشت؟

چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این کنفرانس در روزهای سه­ شنبه و چهارشنبه مورخ 16 و 17 آذرماه 13955 در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با حضور مدیران کشور و محققان حوزه مدیریت استراتژیک برگزار گردید. رئیس این کنفرانس دکتر علی دیواندری، دبیر علمی کنفرانس دکتر علی حیدری و دبیر اجرایی کنفرانس دکتر نادر سیدکلالی بودند.

در آغاز این کنفرانس، دکتر طهمورث حسنقلی پور رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به شرکت کنندگان خوش آمد گفت و سپس دکتر علی دیواندری به عنوان رئیس این کنفرانس سخنرانی کرد. در ادامه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به سخنرانی پرداخت.

رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با تأکید بر لزوم نهادینه سازی تفکر استراتژیک در جامعه گفت: اکنون وقت آن است که محافل علمی کشور به این سوال پاسخ دهند که چگونه می توان تفکر استراتژیک را در سطوح مختلف جامعه نهادینه کرد و مدیرانی تربیت کرد که استراتژیک بیاندیشند. رییس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران توجه به مساله مدیریت استراتژیک در این مقطع زمانی را بسیار ضروری قلمداد کرد و گفت: هم اکنون شاهد ناهماهنگی­ هایی در سازمان­های کشورمان هستیم که باعث شده عملکرد آن­ها تضعیف شود.

در ادامه کنفرانس، دکتر علی دیواندری، رئیس پژوهشکده پولی و بانکی و عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با ‎اشاره به برخی مشکلات در تجارت و بازرگانی گفت: بهترین راه حل برای مساله رقابت پذیری در تولید و خدمات ایران نوآوری در مدل های کسب و کار است. ‎وی با بیان اینکه امروزه رقابت­پذیری وارد دوران  جدیدی شده است، گفت: معیارهای قدیمی جای خود را به بحث های جدید داده­اند و بسیاری از محصولات قدیمی دیگر در بازار جذب نمی­شوند، ضمن اینکه راهکارهای سنتی نیز دیگر توان پاسخگویی به شرایط جدید را ندارند و در صورتی که درک درستی از شرایط نداشته باشیم، ضربه می خوریم.

‎‎دیواندری تصریح کرد: امروزه فضای کسب و کارها در دنیا فعال و پویاست؛ علمای مدیریت استراتژیک نه تنها اعتقاد دارند که آینده قابل پیش بینی نیست بلکه حتی می گویند نمی توان تحلیل درستی از گذشته داشت. امروزه کسانی که علم مدیریت استراتژیک را دنبال می کنند بر رویکردهای شناختی، رفتاری، نیروی انسانی و مسائل فرهنگی تاکید دارند. ‎وی در پایان سخنان خود به موضوع بازآفرینی کسب و­کارها اشاره کرد و گفت: برای بازآفرینی مدل­های کسب­ و­کار باید چابک­سازی، دسترسی به منابع و پیاده­ سازی موفق در دستور کار قرار بگیرد.

در ادامه وزیر صنعت، معدن و تجارت از مذاکره با کشورهای عضو مجمع اقتصادی اوراسیا خبرداد و گفت: موافقتنامه تجارت ترجیحی با این کشورها شاید تا یکی دو ماه آینده به امضا برسد. محمدرضا نعمت زاده که در چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک، در محل تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران سخن می­گفت افزود: پس از امضای موافقنامه تجارت ترجیحی با مجمع اقتصادی اوراسیا، به سمت تجارت آزاد با این کشورها حرکت خواهیم کرد. تجارت ترجیحی میان ایران و کشورهای اوراسیا برای ما بسیار اهمیت دارد و امیدواریم در آینده چنین روابطی را با اتحادیه اروپا نیز اجرایی کنیم.

وی ادامه داد: بزرگترین سرمایه یک بنگاه و یک کشور اعتماد دیگران است؛ سرمایه ما ساختمان و دارایی هایی از این دست نیست بلکه سرمایه ما اعتمادی است که در میان مخاطبان خود ایجاد کرده ایم. وزیر صنعت در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع مدیریت استراتژیک پرداخت و اضافه کرد: نخستین قدم مدیریت استراتژیک، شناسایی وضع موجود درونی و شناخت محیط خارجی است. او اضافه کرد: اگر می خواهیم برنامه استراتژیک موفقی داشته باشیم، باید از تجارب خود و دیگران بهره گیری کنیم، اهداف کلی را مشخص و اولویت ها را در این اهداف مشخص کنیم؛ علاوه بر این­ها، نوآوری، جامع نگری و دوراندیشی نیز باید در تدوین برنامه استراتژیک مورد توجه قرار گیرد. وی مسوولیت­پذیری را از دیگر الزامات مدیریت استراتژیک عنوان کرد و گفت: مدیری که مسوولیت نپذیرد مدیر نیست؛ مدیر باید درست فکر کند، به موقع اقدام کند و پای تصمیمش بیایستد.

وزیر صنعت در پایان سخنان خود پیشنهاد کرد که در چنین نشست های علمی، جایگاه اعتدال در مدیریت مورد بررسی قرار گیرد و به این پرسش پاسخ داده شود که «چگونه می توان مدیریتی جامع را به وجود آورد که بر اساس آن، مدیران در مسیر اعتدال حرکت کنند؟

در بخش دوم از برنامه صبح نخستین روز برگزاری چهارمین کنفرانس بین­ المللی مدیریت استراتژیک، چهار سخنران دیگر به ارائه سخنرانی پرداختند و یک کارگاه آموزشی برگزار گردید. استفن هید، دیوید وایت­فود- دکتر علیرضا قنادان، دکتر ایمان حاجی­ زاده و دکتر نیما گروسی مختارزاده سخنرانان این بخش بودند. دکتر مهدی محمدی در کارگاه آموزشی استراتژی­های تجاری سازی در شرکت های نوپا بیان کرد: نوآوری تنها با خلاقیت به جلو نمی رود زیرا که ایده  ها باید به  محصول تبدیل شوند و به این منظور ضروری است که به منابع مختلفی دسترسی داشته باشیم. این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد که رابطه مستقیمی بین نوآوری و توسعه فعالیت شرکت ها وجود دارد و در عین حال افزود: براساس آمارهای موجود از کسب­و­کارهای جدید در بازار آمریکا، از هر ۱۰۰ طرح ابداعی، تنها ۳ تا ۵ محصول وارد بازار و پذیرفته می­شوند.

بخش عصر روز نخست چهارمین کنفرانس بین­ المللی مدیریت استراتژیک در برگیرنده 2 مورد سخنرانی، پنل نفت و کارگاه آموزشی بود. سخنرانان این بخش شامل دکتر سیدمحمد اعرابی و پروفسور فرخ صفوی بودند، پنل نفت با حضور اساتید و مدیران صنعت نفت کشور تشکیل شد، و کارگاه تخصصی سنجش تفکر استراتژیک توسط دکتر نادر سیدکلالی برگزار شد.

سخنران دیگر این بخش، پروفسور فرخ صفوی در مورد اجرای استراتژی در محیط ایران گفت: اجرای سیاست بسیار با اهمیت­ تر از تدوین سیاست است؛ مدیران می­توانند در یک اتاق دربسته با استفاده از آمارهای دریافتی سیاستگذاری کنند اما اجرا و پیاده کردن سیاست­ها پیچیدگی­های زیادی دارد.

دکتر سید محمد اعرابی سخنران دیگر نخستین روز کنفرانس بود که در سخنرانی خود به موضوع «ناسازنماهای مدیریت استراتژیک» پرداخت.

در پنل نفت که با حضور سعید قوام­پور، جناب آقای آل ­آقا، دکتر رضا بندریان و پروفسور فرخ صفوی برگزار شد نیز درخصوص مسائل امروز صنایع نفت،  گاز و پتروشیمی در ایران گفتگو شد.

در حاشیه این نشست سعید قوام­پور، مدیر برنامه ریزی استراتژیک وزارت نفت گفت: نیاز صنایع نفت و گاز به سرمایه­ گذاری خارجی برای سال 1396 حدود 41 میلیارد دلار است. وی افزود: بخشی از این سرمایه را باید هزینه کرد تا سطح تولید کنونی نفت را حفظ کنیم. وی با اشاره به تصمیم اخیر اوپک برای افزایش صادرات نفت ایران به سطح قبل از تحریم­ها گفت: این تصمیم اوپک باعث می­شود که در سال آینده بیش از 10 میلیارد دلار به درآمدهای نفتی ایران افزوده شود.

همچنين در عصر نخستین روز از چهارمین کنفرانس بین­ المللی مدیریت استراتژیک، کارگاه اجرای استراتژی با استفاده از شبیه ­سازی کسب­وکار و کارگاه سنجش تفکر استراتژیک برگزار شد. در كارگاه سنجش تفكر استراتژيك که توسط دكتر نادر سيدكلالي، مدرس مدیریت استراتژیک، برگزار شد، مفهوم تفكر استراتژيك و ويژگي­هاي استراتژيست­ها تشریح شد. براساس مباحث طرح شده توسط دكتر نادر سيدكلالي، قابليت تفكر استراتژيك مي تواند به بهبود عملكرد فردي و سازماني منجر شود و كسب و كارهاي امروز براي موفقيت نيازمند مديراني هستند كه بتوانند استراتژيك بيانديشند و عمل كنند. در ادامه این کارگاه، ایشان تفکر استراتژیک را قابلیتی شناختی برشمرد که با بهره­گیری از روش­های مناسب قابل تقویت است. در حاشيه اين كارگاه قابليت تفكر استراتژيك شركت­كنندگان مورد سنجش قرار گرفت.

دومین روز از چهارمین کنفرانس بین­المللی مدیریت استراتژیک با برگزاری پنل مالی شروع به کار کرد. در این پنل اساتید و صاحبنظرانی ازجمله دکتر علی دیواندری، دکتر بت­شکن، دکتر غلامپور، دکتر کیماسی و دکتر نادی قمی شرکت داشتند. دکتر علی دیواندری در این پنل که با عنوان نوآوری در مدل­های کسب­و­کار صنعت خدمات مالی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در کشور درباره آن خلأ وجود دارد، نوآوری در صنعت خدمات مالی است. وی به قدمت ۸۰ ساله صنعت بانکداری و خدمات مالی در کشور اشاره کرد و افزود: اقتصاد کشور در طول سال­های گذشته بیشتر مبتنی بر بانک­ها بوده و بازار سرمایه، تامین سرمایه­ها و بیمه­ها به تدریج شکل گرفته­اند. در ادامه دکتر مسعود کیماسی در زمینه بانکداری اجتماعی و نقش رسانه­های اجتماعی در ارزش­آفرینی سخن گفت. کارگاه آموزشی طراحی مدل کسب­وکار که توسط دکتر محمد ابویی برگزار شد بخش دیگر برنامه صبح دومین روز از کنفرانس بین­المللی مدیریت استراتژیک را تشکیل می­داد.

در بخش دوم از برنامه صبح دومین روز کنفرانس بین­المللی مدیریت استراتژیک، دکتر آقازاده، دکتر حاجی­ پور، دکتر لشکربلوکی و دکتر حاجی ­حیدری به ارائه سخنرانی پرداختند. همزمان با این سخنرانی­ها، پنل خودرو با حضور صاحبنظرانی مانند دکتر مسکریان حقیقی، دکتر علیمرادلو، دکتر عبدالرضا فهیمی و مهندس رضا رضائی برگزار شد. پانل ارائه مقالات نیز باحضور دانشجویان و اساتید مدیریت به طور همزمان برگزار گردید. در این نشست، پروفسور سو، استاد اقتصاد دانشکده بازرگانی دانشگاه هنگ­کنگ از جمله شرکت کنندگانی بود که به ارائه یافته­های خود پرداخت.

در نوبت عصر کنفرانس، پروفسور جعفر جعفری، استاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا و از صاحبنظران گردشگری جهان سخنرانی کرد. سپس دکتر حمید ضرغام در زمینه راهبردهای گردشگری سخن گفت. در پنل گردشگری نیز پروفسور جعفری، دکتر ضرغام، دکتر آقازاده و دکتر انصاری به بحث و گفتگو درباره راهبردهای توسعه صنعت گردشگری در کشور پرداختند.

در بخش اختتامیه کنفرانس، دکتر علی حیدری، عضو هیأت علمی دانشکده مدیریت دانشگاه تهران و دبیر علمی چهارمین کنفرانس بین­المللی مدیریت استراتژیک به ارائه سخنرانی پرداخت. ایشان به پیشرفت­های صورت گرفته در چهارمین کنفرانس در مقایسه با کنفرانس­های سال­های پیش اشاره کرد و از تلاش­های انجام­شده برای بین المللی شدن و افزایش کیفیت کنفرانس سخن گفت. براساس توضیحات ایشان، در این کنفرانس دو روزه بیش از 14 سخنرانی علمی، 4 پنل تخصصی، 4 کارگاه آموزشی و پنل ارائه مقالات پژوهشی برگزار شده بود. در این گردهمایی بزرگ دوروزه، سخنرانان، میهمان­ها و مشارکت­کنندگانی از کشورهای ایران، هنگ­کنگ، افغانستان، پاکستان، عراق، هلند، اسپانیا، آلمان، آمریکا و کانادا شرکت داشتند. در پایان از مقالات برگزیده تجلیل شد و جوایزی به آن­ها تعلق گرفت؛ به علاوه از حامیان کنفرانس تقدیر به عمل آمد.

چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک برگزار شد

چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس پژوهشکده پولی و بانکی بانک مرکزی در دانشکده مدیریت دانشگاه تهران برگزار شد. این کنفرانس در روزهای سه­شنبه و چهارشنبه مورخ 16 و 17 آذرماه 1395 در تالار الغدیر دانشکده مدیریت دانشگاه تهران با حضور بیش از پانصد شرکت­کننده داخلی و خارجی برگزار شد.

رئیس این کنفرانس دکتر علی دیواندری، دبیر علمی دکتر علی حیدری و دبیر اجرایی کنفرانس دکتر نادر سیدکلالی بودند. در آغاز این کنفرانس، دکتر طهمورث حسنقلی پور رئیس دانشکده مدیریت دانشگاه تهران به شرکت کنندگان خوش آمد گفت و سپس دکتر علی دیواندری به عنوان رئیس این کنفرانس سخنرانی کرد. در ادامه محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت به سخنرانی پرداخت.

در این کنفرانس دو روزه بیش از 14 سخنرانی علمی، 4 پنل تخصصی و 4 کارگاه آموزشی برگزار گردید. پنل ارائه مقالات پژوهشی نیز از بخش­های دیگر این کنفرانس بود. در این گردهمایی بزرگ دوروزه، سخنرانان و میهمان­هایی از کشورهای ایران، هنگ­کنگ، افغانستان، پاکستان، عراق، هلند، اسپانیا، آلمان، آمریکا و کانادا شرکت داشتند.

مقالات پذیرفته شده برای ارائه در چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک

شروع از ساعت 8:30 تا 10 روز چهارشنبه به ترتیب ذیل:

 1. طراحی مدل تفکر استراتژیک برای دستیابی به مدل کسب وکار بنگاه صنعتی با رويکرد مدل سازي ساختاري تفسيري
 2. بررسی تغییر سازمانی از دیدگاه نظریه معناسازی
 3. فهم و تبیین پدیده «پشیمانی استراتژیکِ سازمانی»
 4. تبیین اثر خلاقیت و نوآور‌ی‌پذیری بر عملکرد بنگاه (مورد مطالعه: شرکت‌های دانش‌بنیانِ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات)
 5. ارائه مدلی به منظور ارزیابی و اولویت بندی استراتژی ها بر مبنای مدل کارت امتیازی متوازن و رویکرد تصمیم گیری چندشاخصه مورد مطالعه: شرکت سمت‌و‌سوی توسعه ایرانیان
 6. تأثیر سرمایه فکری بر قابلیت‌های پویا

 

شروع از ساعت 10:30 تا 12 روز چهارشنبه به ترتیب ذیل:

 1. چارچوب مفهومی طراحی سامانه رصد و کنترل برنامه استراتژیک در سازمان مطالعه موردی برنامه راهبردی 1404 وزارت نیرو
 2. Innovation strategy, from R&D to Open Innovation; Review and Recommendations
 3. A typology of strategic relationships in religious tourism business networks
 4. Leadership styles and kind of organization
 5. Developing DEMATEL-CCA Hybrid Algorithm Approach to Analyze the Causal Relations on Global Competitiveness’ Pillars

اعلام نتایج داوری مقالات پذیرفته شده

مقالات زیر جهت چاپ در مجموعه مقالات کنفرانس پذیرفته شده­اند. مقالاتی که نیازمند اصلاح هستند نسخه نهایی را تا پیش از برگزاری کنفرانس به ایمیل papers.icsm@ut.ac.ir  ارسال کنند. مقالاتی که برای ارائه شفاهی انتخاب شده­اند نیز در فهرست زیر اعلام شده است.

لازم به توضیح است که کلیه مقالات پیش از چاپ نهایی در مجموعه مقالات کنفرانس، نیازمند ویرایش هستند. هماهنگی­های بیشتر جهت انجام ویرایش نهایی تنها پس از برگزاری کنفرانس با نویسندگان انجام خواهد شد. مجموعه مقالات حداکثر یک ماه پس از برگزاری کنفرانس به صورت آنلاین منتشر خواهد شد.

لازم به ذکر است ثبت نام مقاله دهندگان (نویسنده و نویسندگان همکار) جهت اصلاح و چاپ در مجموعه مقالات و همچنین صدور پذیرش مقاله الزامی می باشد. (ثبت نام با شرایط ویژه می باشد، لطفا با دبیرخانه کنفرانس تماس حاصل فرمایید.)

 

 1. شناسایی و اولویت‌بندی عوامل کلیدی موفقیت صنعت لیزینگ کشور
 2. بررسی وضعیت حاکمیت شرکتی در شرکت­های دولتی پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
 3. سند راهبردی ارتقای سطح رضایت مشترکین برق کشور(اصلاح: تصاویر خوانا نیستند)
 4. مدل ترکیبی SWOT و AHP جهت ارزیابی استراتژیک: مطالعه موردی شرکت تیام شبکه
 5. طراحی مدل تفکر استراتژیک برای دستیابی به مدل کسب وکار بنگاه صنعتی با رويکرد مدل سازي ساختاري تفسيري(اصلاح: تحقیق ارتباط جدی با توسعه مدل کسب­وکار ندارد لذا عنوان اصلاح شود) (ارائه شفاهی)
 6. ارزیابی تاثیر انعطاف‌پذیری استراتژیک در انتخاب ساختار ائتلاف‌های استراتژیک: مطالعه‌ای در حوزه پیمانکاری تاسیسات و تجهیزات صنعتی
 7. تبیین اثر خلاقیت و نوآور‌ی‌پذیری بر عملکرد بنگاه (مورد مطالعه: شرکت‌های دانش‌بنیانِ حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات)(شفاهی)
 8. بررسی تأثیر ابعاد مدیریت تجربه مشتری بر عملکرد واحدهای تولیدی از طریق متغیر میانجی استراتژی تمایز(شفاهی)
 9. سناریو نگاری شرکتی در راستای ساماندهی DNA سازمانی
 10. رابطه میان قابلیت تفکر استراتژیک مدیران ارشد و کارآفرینی­گرایی سازمانی
 11. تاثیر آینده­نگاری شرکتی بر تصمیمات استراتژیک و عملکرد شرکت
 12. بکارگیری رویکرد سناريونگاری منطق شهود استنفورد، جهت تدوین راهبردهای آینده كاهش خوراك یکی از پالايشگاه­های گاز کشور(شفاهی)
 13. نگاهی استراتژیک به تولید محصولات سازمان های خبری: استراتژی های خرد و کلان در تولید گزارش خبری تلویزیونی
 14. سنجش تاثیر استراتژیهای رقابتی بر عملکرد سازمان
 15. برنامه‌ریزی استراتژیک مبتنی بر سناریو (مطالعه موردی: شرکت گروه اقتصاد سابین)(اصلاح: مقاله فاقد جمع­بندی و بحث است)
 16. مفهوم پردازی “مزیت دوسوتوان” در شرکت های هلدینگ تحقق همزمان رشد و سودآوری (اصلاح: عنوان مقاله با مدل نهایی حاصل شده انطباق ندارد)
 17. نقش مديريت استرات‍ژيك استعداد در عملكرد سازماني
 18. بررسی تغییر سازمانی از دیدگاه نظریه معناسازی(شفاهی)
 19. شناسایی و اولویت‌بندی ابعاد و اجزاء مدل کسب‌وکار اپراتورهای تلفن همراه ایران
 20. الگوی منسجم و پویای جاری سازی راهبردی با بکارگیری روش هوشین کانری (مطالعه موردی: وزارت نیرو)
 21. بازارگرایی به عنوان یکی از انواع جهت گیری های استراتژیک شرکتی: مفهوم، پیشایندها و نتایج
 22. چارچوب مفهومي الزامات کليدی موثر در پياده سازي موفق نقشه جامع علمی کشور
 23. تأثیر سرمایه فکری بر قابلیت‌های پویا (شفاهی)
 24. سناریوپردازی چند سطحی (اصلاح: در عنوان مقاله اشاره شود که مطالعه موردی کجا انجام شده. روش تحقیق ترکیبی مبهم است و طرح آن روشن نیست)
 25. ارائه مدلی به منظور ارزیابی و اولویت­بندی استراتژی­ها بر مبنای مدل کارت امتیازی متوازن و رویکرد تصمیم­گیری چندشاخصه مورد مطالعه: شرکت سمت‌و‌سوی توسعه ایرانیان(شفاهی)
 26. فهم و تبیین پدیده «پشیمانی استراتژیکِ سازمانی (شفاهی)
 27. تدوین نقشه‌ی استراتژیک معاونت آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان با استفاده از رویکرد ترکیبی مدل‌سازی تفسیری ساختاری و کارت امتیازی متوازن
 28. بررسی مفهوم رقابت‌پذیری با رویکرد نوآوری در اقتصاد دانش‌بنیان برای کشورهای منتخب(اصلاح: قسمت تجزیه و تحلیل نیازمند بسط و توضیح بیشتر است)
 29. رقابت همکارانه : مروری بر یک تنش در استراتژی
 30. تدوین راهبردهای توسعه بندرانزلی با استفاده از تکنیک SWOT و ماتریس کمی برنامه‌ریزی استراتژیک (QSPM) (نیازمند اصلاح مطابق با فایل ارسال شده برای نویسنده)
 31. چارچوب مفهومی طراحی سامانه رصد و کنترل برنامه استراتژیک در سازمان مطالعه موردی برنامه راهبردی 1404 وزارت نیرو
 32. Innovation strategy, from R&D to Open Innovation; Review and Recommendations (Presentation) (The paper requires copy editing)
 33. A typology of strategic relationships in religious tourism business networks (Presentation)
 34. Contract Institution and Product Heterogeneity: Location and Production Strategies for Exporters (Presentation)
 35. Leadership styles and kind of organization (Presentation)
 36. Developing DEMATEL-CCA Hybrid Algorithm Approach to Analyze the Causal Relations on Global Competitiveness’ Pillars (Presentation)

تمدید مهلت ارسال اصل مقالات

با توجه به استقبال بی نظیر از فراخوان مقاله چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک، مهلت ارسال اصل مقالات فارسی تا 25 آبان ماه تمدید شد. لازم به توضیح است تنها مقالات فارسی محققانی برای داوری در نظر گرفته خواهد شد که پیش از این چکیده مقالات ارسالی آن ها پذیرفته شده باشد.

در بخش لاتین نیز مهلت ارسال مقالات همچنان تا تاریخ 15 نوامبر (25 آبان) ادامه دارد. لازم به توضیح است که برای مقالات لاتین نیازی به ارسال چکیده مقاله نبود و محققان می توانند اصل مقاله خود را تا تاریخ 25 آبان ارسال کنند. باتوجه به احتمال افزایش چشمگیر تعداد مقالات دریافتی در روزهای پایانی مهلت اعلام شده، پیشنهاد می شود پژوهشگران ارجمند مقالات خود را هرچه زودتر ارسال کنند.

در پایان لازم به توضیح است که مهلت دریافت اصل مقالات (فارسی و لاتین) به هیچ وجه تمدید نخواهد شد.

صفحه مربوط به ارسال اصل مقالات فارسی: http://icsm.ut.ac.ir/fa/?page_id=512

صفحه مربوط به ارسال اصل مقالات لاتین: http://icsm.ut.ac.ir/en/submit-articles

استقبال بی نظیر از فراخوان «جشنواره ملی پایان نامه برتر مدیریت استراتژیک»

پیرو فراخوان اعلام شده درخصوص نخستین دوره جشنواره ملی پایان نامه برتر مدیریت استراتژیک، بسیاری از محققان و دانشجویان عزیز نتایج پژوهش های خود را برای دبیرخانه کنفرانس ارسال نموده اند. از همه محققان خواهشمندیم با ملاحظه صفحه این فراخوان در وبسایت کنفرانس به آدرس http://icsm.ut.ac.ir/fa/?page_id=1280 حتماً تمامی مدارک مورد نیاز را ارسال نمایند و از تطابق شرایط خود با شرایط اعلام شده اطمینان یابند. با عنایت به احتمال افزایش ترافیک در پایان نامه های ارسالی در روزهای آخر فراخوان، پیشنهاد می شود محققان ارجمند هرچه زودتر آثار خود را ارسال نمایند و از به تعویق انداختن آن تا روزهای پایانی فراخوان اجتناب کنند.

حضور پرفسور جعفر جعفری در چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک

با توجه به هماهنگی های انجام شده پروفسور جعفر جعفری یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین متخصصان حوزه گردشگری در چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک حضور خواهند داشت و به ایراد سخنرانی به عنوان سخنران کلیدی خواهند پرداخت.
سوابق پروفسور جعفر جعفری:

پروفسور جعفر جعفری، یکی از برجسته ترین و شناخته شده ترین متخصصان حوزه گردشگری در دنیا است که آثارش در این حوزه، در بیشتر مقالات و کتابهای معتبر گردشگری به عنوان منبع و رفرنس مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از مهمترین سوابق تحصیلی یا علمی ایشان عبارت است از:

کارشناس زبان انگلیسی از دانشگاه اصفهان

کارشناس ارشد مدیریت هتل از دانشگاه کارنل (Cornell) امریکا

دکترای انسان شناسی از دانشگاه مینسوتای (Minnesota) امریکا

دکترای افتخاری از دانشگاه دو له ایلز بالرز (de les Illes Balears) اسپانیا

وی در سال 2005 برنده جایزه اولیس (Ulysses Award) از سازمان جهانی گردشگری (WTO) شد. این جایزه در هر سال به یک نفر اعطا می شود.

پروفسور جعفری استاد مدعو دانشگاه های دو الگارو (do Algarve پرتغال)، لولئو (Luleå سوئد)، سان یات-سن (Sun Yat-sen چین)، استاد افتخاری دائمی دانشگاه بوندلخند (Bundelkhand هند) و مدیر برنامه بین المللی دانشگاه دو له ایلز بالرز (de les Illes Balears اسپانیا) است.

او همچنین عضو هیئت علمی مدرسه مدیریت هتلداری دانشگاه ویسکانسن اسکات (University of Wisconsin-Stout School of Hospitality) در شهر منومونی (Menomonie) امریکا است.

وی مشاور و رایزن چندین آژانس بین المللی همچون سازمان جهانی گردشگری (WTO) و بانک توسعه قاره امریکا (Inter-American Development Bank)، وزارتخانه ها، شرکتها و موسسات گردشگری و هتلداری نیز هست.

 همچنین در حوزه فعالیتهای علمی و نشر کتاب و مقاله نیز، به برخی از مهمترین آثار ایشان یا آثاری که با پشتکار ایشان منتشر شده است، اشاره می کنیم:

بنیانگذار و سردبیر نشریه معروف «مجله پژوهش گردشگری: نشریه ای در علوم اجتماعی» (, Annals of Tourism Research: A Social Sciences Journal) از انتشارات الزیویر (Elsevier) انگلستان. این نشریه از سال 1973 تاکنون منتشر شده است و امسال، سی و نهمین شماره اش به علاقمندان عرضه شد. هر جلد آن شامل چهار شماره می شود که هر سه ماه یکبار انتشار می یابد. آدرس پایگاه این نشریه:

http://www.elsevier.com/wps/find/journaldescription.cws_home/689/description

انتخاب و تعلق گرفتن جایزه به مقالات برتر چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک

در پایان چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک، مقالات برتر انتخاب و جوایزی به نویسندگان آن ها تعلق خواهد گرفت.

اولویت چاپ مقالات لاتین در مجلات علمی و پژوهشی و ISC دانشگاه تهران

مقالاتی که به زبان انگلیسی برای کنفرانس ارسال گردند در اولویت چاپ در نشریات علمی و پژوهشی و ISC دانشکده مدیریت دانشگاه تهران قرار خواهند گرفت. علاقمندان به ارسال مقاله لاتین به فراخوان مقالات لاتین (Call for Papers) در صفحه انگلیسی کنفرانس مراجعه بفرمایند.

آدرس صفحه فراخوان مقالات لاتین:  http://icsm.ut.ac.ir/en/submit-articles

جشنواره ملی پایان­ نامه برتر مدیریت استراتژیک

«نخستین دوره جشنواره ملی پایان نامه برتر مدیریت استراتژیک در کشور»

کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک با هدف توسعه و ترویج دانش مدیریت استراتژیک و تشویق پژوهش های دانشجویان و دانش-آموختگان برتر مرتبط با این زمینه تحقیقاتی در ایران، نخستین دوره جشنواره پایان نامه برتر مدیریت استراتژیک را برگزار می کند.

جامعه هدف:
• فارغ التحصیلان رشته های گوناگون مدیریت که پایان نامه کارشناسی ارشد یا دکتری تخصصی خود را در یکی از زمینه های تحقیقاتی مدیریت استراتژیک به پایان رسانده اند می توانند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.

شرایط شرکت در جشنواره:
• دفاع از پایان نامه در فاصله 1393/7/1 تا 1395/7/1 انجام شده باشد.

نحوه ثبت نام در جشنواره:
• دانش آموخته متن کامل پایان نامه خود را به جشنواره ارسال نماید.
• گواهی مؤید تاریخ دفاع و نمره نهایی پایان نامه خود را به جشنواره ارسال نماید.
• مقالات و کتب مستخرج از پایان نامه را به جشنواره ارسال نماید.
• کلیه مدارک (به جز کتاب) باید به آدرس ایمیل papers.icsm@ut.ac.ir ارسال گردند (فایل Word یا PDF). نسخه چاپی کتاب باید به صورت پستی به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
• مهلت ارسال مدارک تا 30/8/95 است و به هیچ عنوان قابل تمدید نیست.

آدرس دبیرخانه:
• تهران – کارگر شمالی – جنب پل نصر (گیشا) – دانشکده مدیریت دانشگاه تهران – دبیرخانه کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک